Uspjeh naših ekonomista na Republičkom takmičenju iz monetarne ekonomije i bankarstva

IgorNa Republičkom takmičenju iz monetarne ekonomije i bankarstva koje je održano u Banjoj Luci, u Centralnom registru hartija od vrijednosti, učestvovali su i učenici četvrtog razreda ekonomskih tehničara naše škole, Adrijana Đukić i Igor Đurđević.  Takmičenje je održano dana 29.04.2017. godine sa početkom u 10 časova, a učestvovali su učenici Srednje stručne škole iz Janje, Ekonomske škole iz Doboja, Srednjoškolskog centra “Jovan Dučić” iz Kneževa, Centra srednjih škola iz Trebinja i drugi. Na ovom takmičenju učenici naše škole su pokazali znanje te ostvarili zapažene rezultate. Učenica Adrijana Đukić osvojila je drugo mjesto, a Igor Đurđević četvrto mjesto. U periodu  od 12:30 do 13 časova učenicima su dodijeljene nagrade i zahvalnice, a nakon toga je uslijedio zajednički ručak sa početkom u 13:30. Učenici koji su osvojili prva tri mjesta nagrađeni su akcijama Telekoma Srpske i vrijednim knjigama iz struke, a stručne knjige su dodijeljene I profesorima nagrađenih učenika. Već šest godina ovo takmičenje je organizovala Banjalučka berza, a ove godine u organizaciji je učestvovao Republički pedagoški zavod. Učenike je za takmičenje pripremila prof. Lela Bakić, koja je izjavila: “Škola godinama na ovom takmičenju postiže odlične rezultate. Prošle i pretprošle  godine naši učenici su zauzeli prvo mjesto dok su ove godine zauzeli zapaženo drugo i četvro mjesto. Učenici su se za takmičenje pripremali tokom cijele godine, a intenzivnije u posljednje dvije sedmice. Drago mi je što imam učenike koje mogu  motivisati i prenijeti im znanje. Nadam se da ćemo ovako nastaviti i  ubuduće”.

Andrea Ivanović, II1 gimnazije

Dajana Barašin, II1 gimnazije