Uputstvo o načinu realizacije nastave na daljinu u Centru srednjih škola

• Nastava na daljinu će se realizovati po sadašnjem – važećem rasporedu časova koji se može pogledati na ovom linku: RASPORED ČASOVA.
  • Nastavni časovi će trajati 45 minuta.
  • Nastavni materijali trebaju biti dostupni učenicima isključivo na platformi MS Teams.

Način dostavljanja nastavnih materijala i radnih zadataka učenicima:

• Nastavni materijali mogu biti dostavljeni na raspolaganje učenicima i prije samog termina časa ili iste postaviti dostupne učenicima neposredno prije početka časa (svako od profesora će birati i/ili kombinovati ova dva načina).
  • Sa učenicima se može zakazati i onlajn održavanje časa u realnom vremenu.
  • Ako se unaprijed zakaže održavanje onlajn časa onda svi učenici imaju obavezu biti prisutni na zakazanom času i dostupni onlajn.
  • Ako se čas ne zakazuje unaprijed tj. da bude realizovan onlajn u realnom vremenu onda za vrijeme časa profesori trebaju biti dostupni učenicima za sva učenička pitanja i potrebna pojašnjenja.
  • Svako od profesora po potrebi ostavlja mogućnost kada tj. u koje vrijeme i kako će biti dostupan učenicima dodatno ili će to biti samo u vrijeme trajanja časova.
  • Viber grupe će služiti samo za dodatno informisanje učenika kada se za to ukaže potreba.
  • Pored nastavnog materijala svaka razmjena radnih zadataka se odvija putem MS Teams platforme ili korištenjem e-pošte u okviru naloga (mail adresa) na e-Dnevnik aplikaciji koju imaju svi učenici i profesori. Time se ujedno postiže i automatsko arhiviranje svih materijali.
  • Raspored “zvonjenja” – satnica:
  1. čas 0730– 0815
  2. čas 0820– 0905