Ugostitelji III razreda svoje znanje potvrdili pripremom izvrsnih jela u školi

8Treći razred ugostiteljske škole u sklopu praktične nastave priprema jela o kojima uče na časovima teorije. Jela prave po receptima iz udžbenika. S obzirom da već 3. godinu imaju praksu, učenici pokazuju zavidno kulinarsko umijeće i osamostaljuju se. Učenici  su u ovoj školskoj godini pripremili: gulaš, paprikaš, rižoto, musaku, punjeno povrće i slična jela. Oni su savladali vještinu pripremanja jela od tijesta, jela od jaja, jela sa roštilja, jela po porudžbi i sl. Učenici se ujedno pripremaju za takmičenje na manifestaciji „ Danima zime na Kozari“  na kojem su učestvovali i prošle godine. U planu imaju i učešće u organizovanju školske slave „ Sveti Sava “. Profesorica praktične nastave Maja Mojević kaže da je većina učenika zainteresovana za praktičnu nastavu i da je zadovoljna njihovim napretkom.

[Not a valid template]