Socijalni dan održan i ove godine

Dana 18. 10. 2019. godine održan je Socijalni dan u saradnji sa organizacijom AsuBiH. Socijalni dan je jedan dan u godini kada srednjoškolci imaju priliku da se upoznaju sa načinom rada u pojedinim ustanovama i na određenim radnim mjestima, te da shvate šta znači raditi i zarađivati. Novac koji se ovom prilikom zaradi donira se školi za finansiranje raznih projekata. Takođe, ovu priliku su srednjoškolci iskoristili kao pomoć pri opredjeljenju za buduću profesiju. Ove godine su čak 42 učenika naše škole podržala ovu akciju. Anamaria Ljubojević, učenica II gimnazije izjavila je : “Ove godine sam za Socijalni dan radila u apoteci “Golić”. Ovo je za mene bilo veoma prijatno iskustvo. Pored toga, bilo je i edukativno jer su mi radnici objašnjavali primjenu različitih lijekova i njihova dejstva, kao i sistem rada apoteke.Veoma sam zadovoljna ovogodišnjom organizacijom”. Socijalni dan podržao je veliki broj preduzeća i ustanova na našoj opštini kao što su: JU Dječiji vrtić “Naša radost”, UG “C.E.Z.A.R.”, Radio Srbac, Apoteka “Golić”, Opština Srbac, razni ugostiteljski objekti i mnogi drugi. Svi učenici su sa svojih radnih mjesta ponijeli vrijedna iskustva, koja će za njih imati veliki značaj u budućnosti.

Anđela Stanišljević, II gimn.

Gabrijela Čekić, II gimn.