Sat kodiranja

Akcija pod nazivom „Sat kodiranja“ čiji je cilj uključenje osnovnih i srednjih škola u svijet programiranja, ove godine biće održana u periodu od 05. do 11. decembra. Ova globalna akcija koja predstavlja najveći informatičko – edukativni projekat ima za cilj da učenici bolje upoznaju tehnologiju kojom se koriste preko programiranja.  U ovom projektu učestvuje preko 15 miliona učenika iz 170 zemalja svijeta. Da je programiranje veoma važno i od velike koristi za sve generacije, potvrđuje i informatička sekcija naše škole koju predvodi prof. inf. Nevena Stamenić. Zajedno sa učenicima Markom Milinčićem, Ognjenom Pejakovićem, Davidom Vidovićem, Dimitrijem Maletićem i Aleksandrom Petrovićem organizovan je „Sat kodiranja“ u prostorijama naše škole. Ovoj akciji prisustvovaće oko 120 učenika prvih razreda.

Andrea Ivanović, II1 gimn.

Andrea Ivanovic, I1 gimn.