Naslovna

Razgovor sa učenicom generacije iz Razboja

1Anđela Stanišljević je učenica prvog razreda gimnazije naše škole. U osnovnoj školi „Dositej Obradović“ u Razboju je bila među dvoje vukovaca, a učestvovala je na opštinskim takmičenjima gdje je ostvarila zapažene rezultate. Pored toga, Anđela se već dugo vremena bavi folklorom. Za ostvarene rezultate u nastavnim i vannastavnim aktivnostima je zaslužno ponijela titulu učenika generacije. Sa Anđelom smo obavili intervju kako bismo više saznali o njenim uspjesima i planovima za budućnost.

1. Kako si se prilagodila u novoj školi?

Dobro sam se prilagodila u novoj školi. Stekla sam nove prijatelje, nisam zapustila učenje i dobila sam dobre ocjene.

1. Kako provodiš svoj dan i koliko vremena posvetiš učenju?

Svoj dan prvo provodim u školi, a kada dođem kući, prvo uradim zadaću, zatim se malo odmorim i onda učim. Učenju posvetim od jedan do četiri sata, zavisno od težine predmeta i broja lekcija.

1. Koji su ti najdraži predmeti i zašto?

Najdraži predmeti su mi matematika i hemija. Nemam nikakav poseban razlog zašto su mi oni najdraži, jednostavno jesu. Možda jer volim raditi zadatke, a volim eksperimente.

1. Da li si učestvovala na takmičenjima u toku osnovne škole?

Jesam učestvovala na takmičenjima u toku osnovne škole. To su bila takmičenja iz matematike i fizike, iz kojih sam bila druga na opštinskim takmičenjima, osim jednom kad sam osvojila treće mjesto.

1. Kako bi opisala sebe u par riječi?

Sebi bih opisala kao veoma radoznalu osobu, malu, pričljivu i drugačiju od drugih.

6.Navedi nam neke od svojih hobija!

Neki od mojih hobija su šminkanje, slušanje muzike i folklor.

1. Koliko se dugo baviš folklorom?

Folklorom se bavim više od tri godine.

1. Po čemu ćeš pamtiti osnovnu školu?

Osnovnu školu ću pamtiti po dobrim prijateljstvima, ekskurziji i takmičenjima na kojima sam učestvovala.

1. Da li si razmišljala o daljem školovanju?

O daljem školovanju nisam puno razmišljala, ali ću vjerovatno upisati neki fakultet koji je povezan sa matematikom ili hemijom.

10. Šta želiš postići u životu?

U životu želim imati posao koji volim raditi, želim proputovati svijet, a da mi život bude ispunjen  srećom, zdravljem i ljubavlju.

Svjetlana Petković, IIIet