nikolina-kolaric123

Razgovor sa mladom džudistkinjom Nikolinom Kolarić

Nikolina Kolarić, učenica I et, je mlada džudistkinja koja već šest godina postiže zavidne rezultate na brojnim međunarodnim i državnim takmičenjima.

1. Kako i kad si se počela baviti džudom?

Džudom sam se počela baviti 2012. godine, odnosno sa 10 godina, veoma spontano. Sa bratom sam otišla na prvi trening gdje je sve započelo. Od tada je trening neizostavni dio mog života.

1. Koliko često treniraš i gdje se održavaju treninzi?

Treninzi se održavaju tri puta sedmično, a budući da u Srpcu ne postoji džudistički klub, treniram u Banjaluci sa trenerom Dejanom Ćupom.

1. S obzirom da putuješ da li ti je teško da uskladiš sport i školu?

Jeste, malo je naporno, ali ako nešto stvarno želim onda se trudim da to i ostvarim. Takođe, na početku je bilo lakše jer sam trenirala u Prnjavoru, mada i sad uspijevam da uskladim sve obaveze.

1. Budući da se ovim sportom baviš prilično dugo, da li si imala nekih većih uspjeha?

Jesam. U Francuskoj sam na međunarodnom takmičenju osvojila 3. mjesto, u konkurenciji učesnika iz cijeloga svijeta. Takođe, bila sam državni prvak na nivou Republike Srpske, dok sam na Prvenstvu Bosne i Hercegovine osvojila 3.mjesto. Pored ovih prestižnijih takmičenja, u Bugarskoj i Sloveniji sam osvojila zlato, dok sam u Rumuniji osvojila 3. mjesto. Sveukupno osvojila sam 89 medalja.

1. S obzirom da se baviš prilično grubim sportom, da li si imala povrede i da li te one sprečavaju?

Naravno, to je sastavni dio sporta kojim se bavim. Česte su povrede, kako na takmičenjima, tako i na treninzima, ali ne dopuštam da me one ograniče. Jedna od težih povreda koje sam imala, a od koje se još oporavljam je povreda skočnog zgloba.

1. Da li si stekla nove prijatelje baveći se ovim sportom?

Jesam, drago mi je što imam prijatelje iz cijelog svijeta. Cilj takmičenja je, pored uspjeha i nadgradnje mene kao sportiste, takođe sticanje novih prijatelja i poznanstava.

1. Ko ti predstavlja najveću podršku?

Najveću podršku mi predstavljaju roditelji i moj brat, koji je takođe džudista, te trener.

8.Ko je tvoj uzor?

Nemam posebnih uzora, težim ka tome da radim na sebi.

1. Imaš li planova za budućnost koji uključuju džudo?

Trenutno ima smeđi pojas, tako da sljedeće godine imam u planu polaganje za crni. Takođe, napornim treninzima se pripremam za predstojeća takmičenja, a što se tiče drugih planova, voljela bih otvoriti školu za džudiste.