“Moj glas za ljudska prava i mir”

Povodom obilježavanja Dana Evrope i Dana pobjede nad fašizmom, Mreža za izgradnju mira vas poziva da dostavite literarne radove na temu “Moj glas za ljudska prava i mir”Ideja takmičenja “Moj glas za ljudska prava i mir” je da se na kreativan i inovativan način skrene pažnja na problem kršenja ljudskih prava u Bosni i Hercegovini, da se potakne aktivizam i mobilizira šira javnost u borbi protiv fašizma, rasizma, šovinizma i svih oblika diskriminacije.
Pozivamo vas da pošaljete radove u obliku literarnog rada (pjesma, priča ili esej).

Učenici/e uz rad, trebaju poslati svoje kontakt podatke (ime, datum rođenja, adresu, telefon) i kratko pojašnjenje rada koji šalju.

Ako škola šalje rad molba da se dostave kontakt podaci nastavnika/ce iz škole koga/koju bi mogli kontaktirati.

Ko se može prijaviti
Takmičenje je otvoreno za sve učenike i učenice osnovnih i srednjih škola u Bosni i Hercegovini.

Nagrade
Mreža za izgradnju mira će nagraditi najbolja tri rada u dvije zasebne kategorije: osnovne i srednje škole.

Prva nagrada je u iznosu 300 KM, druga nagrada u iznosu od 200 KM i treća nagrada u iznosu od 100 KM. Ukupan nagradni fond u obe kategorije je 1.200 KM.

Više informacija na linku: http://www.mreza-mira.net/39652-takmicenje-za-najbolje-literarne-radove/