Intervju za posao u praktičnoj nastavi

Dana 31.03. ove godine u našoj školi u sklopu praktične nastave četvrti razred ekonomskih tehničara zajedno sa predmetnim profesorima Milanom Puškarom i Vesnom Sovilj održao je simulaciju poslovnog intervjua, sa ciljem da se učenicima približi realno sprovođenje intervjua prilikom javljanja na oglas za posao. Da bi sve izgledalo što realnije, razgovor se obavljao ispred komisije koju su sačinjavali predmetni profesori, psiholog Jelena Novaković Božić i pedagog Žarko Brkanlić. Učenici su bili podijeljeni u pet grupa. Svaka grupa je sačinjavala jednu službu, a to su: asistent menadžera, prodajna služba, nabavna služba, marketing i knjigovodstvo. Učenici su ovaj intervju popratili oblačenjem u poslovnom stilu. Takođe su bili dobro potkovani znanjem za službu za koju su konkurisali. Krajnji zaključak donijela je komisija na osnovu opšteg utiska o svakom kandidatu i rezultate u vidu ocjena objavila je sljedeće sedmice.

Nataša Medaković, IV ET