Intervju sa Marinom Cvijanović,mladom likovnom umjetnicom

6Marina Cvijanović je učenica I razreda gimnazije u našoj školi. Osnovnu školu ,,Jovan Jovanović Zmaj“ završila je u Srpcu odličnim uspjehom. Marina se kroz školovanje istakla svojim posebnim talentom za crtanje, te je bila član likovne sekcije, a učestvovala je i na likovnoj koloniji u Bardači 2019. godine. Obavili smo  intervju sa njom da bismo saznali nešto više o tome.

1. Kada si počela da crtaš?

Crtanjem se bavim od malih nogu, ali nešto ozbiljnije od šestog razreda osnovne škole. Moj talenat je prepoznala nastavnica likovnog Danijela Lepir koja me podržala i mnogo mi pomogla svojim savjetima.

1. Šta te inspiriše?

Većinom sam inspirisana likovima ili scenarijima iz više igrica i kasnije ih sklapam i oblikujem u svoj rad. Inspiraciju mi takođe daje i slušanje muzike.

1. Koliko dugo ti treba da nacrtaš jedan rad?

Zavisi koliko se trudim i koliko mi se sviđa ono što crtam. Zavisno od tog da li crtam samo skicu ili ozbiljniji rad, potrebno mi je od 5 minuta do 3 sata.

1. Šta najviše voliš da crtaš?

Najviše volim da crtam likove ljudi, pretežno njihove portrete.

1. Imaš li još neki hobi pored crtanja?

Da, igram igrice i imam u planu isprobati oblikovanje gline.

1. Kako si se prilagodila u novoj školi i da li razmišljaš o daljem školovanju?

Gradivo je dosta teže, ali mi se veoma dopada novi razred. Naravno da jesam, ali još nemam zasiguran cilj.

1. Za  kraj nam kaži koji je tvoj moto­?

Još uvijek nemam svoj određeni moto, ali ako bih morala izdvojiti neki, onda je to da se radom i trudom sve može postići.

Novinari:

Vrhovac Tina Igimn.