Intervju sa fudbalskim reprezentativcima

slika-reprezetnacije-opstine-srbacUčenici II razreda mašinskih tehničara, Mišo Lipovac i Igor Ilić se aktivno bave fudbalom i postižu brojne uspjehe. Jedan od uspjeha je poziv u reprezentaciju opštine Srbac i tim povodom smo im postavili nekoliko pitanja.

1. Zašto ste odabrali baš fudbal?

Mišo: “Fudbal je jedan od najpoznatijih sportova, te sam zato odlučio da se upustim u njega.”

Igor: “Kao mali sam gledao svog oca kako igra i tada se u meni probudila želja za sportom.”

1. Kada i kako ste počeli trenirati fudbal?

Mišo I Igor: “Počeli smo trenirati u šestoj godini, tako što su nas očevi odveli u obližnji fudbalski klub na trening.”

3.Na kojim pozicijama igrate?

Mišo: “Igram na poziciji desnog beka.”

Igor: “Ja igram na poziciji zadnjeg veznog.”

1. Kad ste pozvani u reprezentaciju? Kakav je bio osjećaj kada ste dobili poziv i kakva je bila reakcija na to?

Mišo i Igor: “U reprezentaciju smo pozvani prošle godine, u ovo doba. Bili smo iznenađeni i bilo nam je drago što predstavljamo svoju opštinu.”

1. Koliko treninga imate sedmično?

Mišo i Igor: “Zavisi, nekad dva, nekad četiri.”

1. Imate li svog fudbalskog idola? Ako imate, koji je i zašto?

Mišo: “Idol mi je Nemanja Vidić,stvarno mi se sviđa njegov stil igre i lakoća i sigurnost kojom igra.”

Igor: “Imam idola, njegovo ime je Saša Ilić. Idol mi je jer igra u mom omiljenom klubu i vjeran je istom.”

1. Da ne trenirate fudbal, šta biste trenirali?

Mišo: “Vjerovatno košarku jer imao bih izbor izmedju velikih klubova i evropskoj košarci poznatih klubova poput Igokee.”

Igor: “Da ne treniram fudbal, sigurno bih se bavio boksom.”

1. Bavite li se još nečim osim školom i fudbalom?

Mišo: “U slobodno vrijeme sviram harmoniku u kulturno-umjetničkom društvu “Beli anđeo” iz Srpca.”

1. Šta imate da poručite mlađim generacijama?

Mišo i Igor: “Škola je na prvom mjestu, ali i sport je bitan u životu. Bavite se sportom i pratite svoje snove.”

Stefan Vukajlović, II MT

Duško Kljajić, I ET