Etno sastav „Spomenke“ njeguju srpsku izvornu pjesmu

U našoj školi je aktivan etno sastav „Spomenke“ čiji su članovi učenice: Kristina Krupljanin (IV2 gimnazije), Isidora Cvijetić  (I1 gimnazije), Dajana Barašin (I1 gimnazije), Milica Ilić, Mia Milanković, Ivana Vujičić, Nikolina Grković i Sara Krčmar iz I2 gimnazije, Katrarina Šaponja (Iet) i Milica Đokanović (buduća učenica naše škole). Etno sastav „Spomenke“ postoji već petnaest godina pod rukovodstvom profesora Nedjeljka Kusića, a sadašnja, najmlađa generacija u istom sastavu radi  već tri godine. Sekcija se održava četvrtkom 7. čas u kabinetu naše škole, a na njima se uvježbavaju mnogobrojne pjesme kao što su: „Ko udara tako pozno“, „Kad ljevčansko žito zatalasa“ , „ Ne plači Stano, mori“ i druge. Grupa uglavnom nastupa na svetosavskim i školskim svečanostima, te folklornim manifestacijama. „Spomenke“ su nedavno trebale učestvovati na smotri folkora u Domu kulture u Srpcu, ali su bile spriječene pa je zato napravljen video snimak kojim su se predstavile na ovoj smotri. „Volimo pjevati izvorne pjesme zbog očuvanja tradicije, volimo druženja i nastupe. Cilj nam je da održimo tradiciju i da stare izvorne pjesme ne budu zaboravljene. Planiramo da u bližoj budućnosti organizujemo koncert“, izjavile su članice grupe.

Andrea Ivanović (I1 gimnazije)