viber-image

Ana – Marija Tatić niže uspjehe u karateu

1Ana-Marija Tatić učenica je IV2 razreda gimnazije naše škole. Aktivno se bavi borilačkim vještinama kao što su karate, aikido, džudo, džiju-džica i dr. Osim što je Ana-Marija odlična učenica, ona ostvaruje zavidne rezultate u ovim sportovima. Međutim, najveće uspjehe ostvarila je u karateu kojim se ujedno i najduže bavi, pa smo joj povodom tih uspjeha postavili nekoliko pitanja.

1. Kada si počela da se baviš ovim sportom?

Ovim sportom bavim se već petnaest godina.

1. Zašto si odabrala baš karate?

Kao i većina djece u ranoj životnoj dobi otišla sam na prvi trening iz radoznalosti uz sestru i tamo ostala godinama.

1. Opiši osjećaj kada si prvi put obukla kimono?

Prvi put kao i sada skoro petnaest godina kasnije je sasvim isti, nestvaran i neshvatljiv. Kao mala sam dosta više vremena provodila u kimonu, a sada je to po potrebi.

1. Koji su tvoji dosadašnji uspjesi?

Tri puta sam bila evropski prvak. Od 2012. godine sam svjetski prvak u karate borbama. Treća sam u džiju-džici na evropskom kupu u nizu državnih i republičkih takmičenja.

1. Šta smatraš svojim najvećim uspjehom u karateu?

Najvećim uspjehom smatram svoje dosadašnje dvije generacije učenika i njihovih 46 medalja.

1. Imaš li uzore u karateu?

Što se tiče uzora ne postoji uzor kojem želim da sličim. Stvaram sebe kao takmičara bez idola iako kao vrsnog takmičara i moju pratnju smatram Danijela Drinića.

1. Možeš li izdvojiti neku anegdotu sa treninga ili takmičenja?

Anegdota je stvarno mnogo, bilo bi besmisleno izdvojiti najdražu. Bilo je tu svega- od gubljenja obuće, ključeva, gubitka nas, do anegdota sa trenerima i prijateljima.

1. Da nisi karatista šta bi bila?

Veoma mi je teško zamisliti sebe u nečemu što nisu karate.

1. Kako se pripremaš za takmičenja?

Pripreme su , kao i kod svih, najgori dio takmičenja, traju mjesecima i svakodnevno satima iscrpljuju i psihičke i fizičke rezervoare energije.

1. Na kojim takmičenjima si učestvovala?

Karate mi je bio kao agencija za putovanja, obilazila sam Pariz , Lisabon, Barselonu, Milano, Budimpeštu i ostale velike evropske metropole, ukupno četrnaest zemalja.

1. Ko ti je najveća podrška?

Najveća podrška mi je u stvari porodica.

1. Da li se planiraš baviti ovim sportom u budućnosti?

Obzirom da sam od početka ove godine vlasnik kluba smatram da ću da ostanem u ovom sportu.

1. Imaš li poruku za mlade?

Kao sastavni dio „mladih“  ne bih imala ništa posebno da im poručim jer žive u isto vrijeme kao i ja, ali im napominjem da se sve može postići sa dovoljnom voljom.

Andrea Ivanović, II1 gimanzije

Andrea Ivanovic, I1 gimn.

Dragana Djukić, III1 gimnazije

za-novinarsku