4

Turistički tehničari i kuvari uspješni na takmičenju ugostiteljskih i turističkih škola RS

1Dana 22.04.2017. godine, održano je Republičko takmičenje ugostiteljskih i turističkih škola u JU UTŠ u Doboju. Na takmičenju su učestvovali III razred turističkih tehničara, Maja Vlajnić, Aleksandar Dabić i II razred kuvara, Milan Ristić i David Nuždić. Učenike su za takmičenje pripremale profesorice praktične nastave za turističku i ugostiteljsku školu Ljiljana Đurđević i Maja  Mojević. Na takmičenju su učestvovale 24 ekipe podijeljene u 3 grupe (kuvari, konobari i turistički tehničari). Samo takmičenje je počelo u 8:30 časova pozdravnim govorom domaćina i predstavnika Republičkog pedagoškog zavoda, a završeno je oko 14 časova proglašenjem pobjednika i dodjelom priznanja. Turistički tehničari naše škole osvojili su 4. mjesto, a dobili su i pohvale za vizuelni izgled svog štanda, dok su kuvari osvojili 6. mjesto. Učenici, kao i profesori su zadovoljni ishodom takmičenja i ovaj događaj je na njih ostavio veoma lijep i snažan utisak.

Stefan Suvajac, IET

stefan-suvajac